У 24 км. південніше Суса лежить
Монастір - стародавня релігійна столиця Тунісу і сучасний міжнародний центр відпочинку. З півночі до Монастіру прилягає курортна зона Ськанес, поряд з якою знаходиться міжнародний аеропорт Монастіра. Монастір є одним з добре відомих великих середземноморських курортів. Тут розташований Палац конгресів, що служить одночасно місцем ділових зустрічей і театром.
Поруч знаходиться мавзолей Бургиби. Завдяки своєму незвичайному архітектурному стилю будівлі мавзолею послужили декораціями для численних фільмів.
В Монастірі дуже
сприятливий клімат, під стать якому і гостинність місцевих жителів. А околиці курорту схожі на загадкові казкові землі зі своїми прибережними оазами і білими піщаними пляжами, кришталево чистими водами і безхмарним небом.
Монастір стоїть на місці стародавнього фінікійського міста-колонії, заснованого у V столітті до нашої ери. У сучасному назві міста відчувається вплив християнства. Справа в тому, що в V столітті нашої ери візантійці звели тут могутню фортецю для захисту торгового порту.
Гарнізон фортеці складали воїни-ченці (проводили час у молитвах і у відбитті нападів ворога), яких і називали словом грецького походження - "монастер". Так і з'явилася нова назва міста. Потім послідував арабський період історії в Монастірі, про що досі нагадує старовинна фортеця Рібат і так звана "медіна" - середньовічне арабське місто з міською стіною, в якій зараз розташовані торгові ряди, кафе і ресторани.
Монастір - це
рідне місто першого президента незалежного Тунісу - Хабіба Бургиба. У 60-і роки до 10 % державного бюджету Тунісу витрачалося на розвиток Монастіра. Тут були зведені широкі проспекти, красиві площі, які зробили б честь будь-якому столичному місту, конгрес-зали, чудова набережна і живописний порт для яхт. Місто будувалося з розмахом, "на виріст". На центральній площі міста височіє величний мавзолей президента Хабіба Бургиби.
Населення Монастіра невелике - всього 30 тисяч жителів. У відсутність туристичного сезону місто майже вимирає, і основне життя жевріє лише в районі порту. Влітку на широких площах і проспектах міста ви зустрінете більше іноземних туристів, ніж місцевих жителів. Район Монастіра - прекрасне місце для відпочинку на морі. Тут чимало місць для прогулянок, маса затишних ресторанчиків і барів, сувенірних магазинів. Однак нічне життя тут не таке бурхливе, як на курортах Сусс і Хаммамет.
Сьогодні Монастір являє собою центр міжнародного відпочинку, де гармонійно сусідять традиції і сучасність.
Пам'ятки МонастіраГоловна історична пам'ятка Монастіра -
залишки Рабату Хартема, оборонної споруди VIII в., Що пізніше став частиною потужної фортеці-касби. З майданчика над входом в північну частину Рабату відкривається вражаюча панорама міста і величезного кладовища Куббу, бути похованим на якому вважається у мусульман великою честю. Оглянути все місто можна також зі оглядової вежі Надор.
На
кладовищі Куббу знаходиться мечеть імама XII в Сиди Алі ель-Мезеря. Про неї ходять легенди. Кажуть, що побував тут хвора дитина обов'язково зцілиться. Кожну п'ятницю молитовний зал мечеті вранці наповнюється пахощами.
На території Рабату, а точніше між його жіночою та чоловічою частинами, в будівлі колишньої мечеті знаходиться
Музей ісламу. У його експозиції представлені зразки різьблення по дереву з Великої мечеті Кайруан, старовинні літописи, різьба по кості, святі папіруси, золоті і срібні монети, кераміка, тканини, перські мініатюри! У числі експонатів знаходяться також астролябія з Кордови і філігранні вироби зі скла епохи Фатімідов.
На центральній площі міста розташований меморіал Мортир -
споруда у формі двох відкритих багатогранників.
У медині Монастіра знаходиться
мечеть Бургиби, побудована за зразком мечеті Хаммуда-паші в Тунісі. Вона вміщує до тисячі молільників.