про компанію
mansana
(044)592-69-05
Печерська - мапа проїзду
(044)331-38-78
Осокорки - мапа проїзду
/
/
/
Азорські острови

Тури на Азорські острови із Києва, відпочинок на Азорські острови

Азорський архіпелаг складається з 9 островів вулканічного походження, розташованих в Північній Атлантиці на відстані 2-годинного перельоту (близько 1500 км) від узбережжя Європи і 5-годинного перельоту (близько 3900 км) від східного узбережжя Північної Америки. Архіпелаг - найзахідніша точка Європейського співтовариства і завдяки своєму розташуванню він формує особливу економічну зону. До того ж, тут чудово розвинений туризм і первозданна природа, а також розвиток екологічного туризму і саме за це Азори отримали премію ЄС.

Є кілька варіантів того, звідки ж походить назва островів. Швидше за все, воно походить від застарілого португальського слова "azures" (співзвучно українському "блакить"), що буквально означає "блакитні". Є і більш поетична версія, яка стверджує, що свою назву острова взяли від слова "Açor" - яструб. За легендою мореплавців яструби летіли до своїх гнізд і вказали шлях до островів. Однак цю версію вважають найменш імовірною, оскільки ці птахи ніколи не існували в даному регіоні.

Згідно географічного розташування, острови діляться на 3 групи: східну (Санта-Марія і Сан-Мігель), центральну (острови Терсейра, Грасіоза, Сан-Жоржі, Фаял, Піку) і західну (Флоріш і Корву).

Азорські острови - це місце, де можна знайти усамітнення і спокій, поніжитися на пляжі, а також насолодитися чудовою природою. Кожен з 9 островів по-своєму неповторний.


Східна група - Санта-Марія і Сан-Мігель - чудові місця для піших прогулянок, дайвінгу. Острів Санта-Марія варто відвідати тільки тому, що він має унікальні пейзажі, панорамні види, відмінні від інших Азорських островів і пропонує ідеальні умови для любителів водних видів спорту, також у серпні тут проходить ралі.

Якщо ви вирішили провести відпустку на Азорських островах, то радимо Вам почати подорож саме з цього острова. Для того щоб оглянути Сан-Мігель з його чудовими пейзажами, можна взяти в оренду автомобіль або найняти таксі (що навіть обійдеться дешевше). При цьому обов'язково переконайтеся, що Ваш гід володіє англійською або іншою зрозумілому Вам мовою. На острові є все, щоб отримати максимальне задоволення від занурення з аквалангом: скелясті рифи, підводні печери, затоплені суда, велика кількість найрізноманітніших мешканців океанських глибин, в тому числі риба-папуга, морський окунь, мурена, барракуда, восьминіг і червона кефаль.

Терсейра - найбільший з островів центральної групи, столиця якого Ангра-ду-Ероіжму, оголошена ЮНЕСКО світовим надбанням. Цей острів відомий своїми численними церквами, старими фортами і палацом у бароковому стилі.

На Піку знаходиться найвища точка всієї Португалії - Понта ду Пі-ку-Алту (2351м), заради сходження на яку на острів приїжджають альпіністи зі всього світу. Ще однією визначною пам'яткою Піку є кити, яких можна спостерігати в безпосередній близькості, вийшовши на маленькому човнику в океан або ж подивитися на них під час підводного плавання.

Острів Фаял славиться церквами, прикрашеними кахлями і позолоченим різьбленням, а також портом океанських яхт.

Острів Корву - найменший з островів архіпелагу. Його символом є 2 озера з маленькими острівцями посередині, розташовані у величезному кратері вулкану Calderao. Погода тут змінюється постійно, так що на Корву навіть заборонена оренда автомобілів.

Острів Флоріш цікавий своїми маєтками і церквами в стилі барокко, а також водоспадом Ribeira Grande та сімома озерами, що розташувалися в мальовничих кратерах вимерлих вулканів.

Погода на Азорах.
Азорські острови є практично цілорічним курортом, але кращим часом для відпочинку на пляжі є період з червня по вересень. В цей час вода і повітря прогріваються майже до однакових температур - до +23 - +24. У липні і серпні іноді буває жарко, до +30. Якщо Ви хочете погуляти і насолодитися природою островів, то найбільш зручним часом є весна. Температура повітря в цей час року становить +15 - + 17 градусів. Бувають дощі і тумани з вересня по квітень, але вони йдуть лише кілька годин (на цей період варто мати при собі плащ і відповідне взуття), після яких знову визирає сонце. Помилуватися на китів, головну природну пам'ятку архіпелагу, можна в червні і травні, під час їх міграції до літніх кормових районів. Плавання з дельфінами організується з червня по жовтень. На Азорські острови приїжджає багато орнітологів і просто любителів постежити за птахами. Найкращим часом для поїздки з цією метою є період з серпня по грудень. Особливістю Азор є те, що на островах клімат може змінюватися дуже швидко, наприклад, в один день може бути дощ, сонце, сильний вітер.

Традиції та фестивалі.
Говорячи про традиції місцевих жителів неможливо не згадати про численні фестивалі, що проходять на Азорських островах. Більшість з них мають культовий характер і відображають традиційну релігійність остров'ян. Найбільшим і видовищним святом є "Festa do Senhor Santo Cristo dos Milagres" (Фестиваль Христа-Чудотворця), що проходить в п'яту неділю після Пасхи в Понта-Делгада. Історія його виникнення пов'язана зі статуєю Христа-Чудотворця, яка знаходилася в першому побудованому на острові монастирі в г.Coloura, звідки через набіги піратів вона була переміщена в монастир "Convento de Esperança" в Понта-Делгада.

У 1700р. Сан-Мігель стрясали постійні землетруси, і коли управителі шпиталю зрозуміли, що поштовхи не припиняться, вони вирішили пройти процесією зі статуєю Христа-Чудотворця навколо площі. Релігійні братства, віруючі і знать зібралися всі разом, щоб босоніж слідувати за статуєю. Під час руху статуя раптово впала з опори, але не на бік, а через голову. Як тільки це сталося, натовп прийнявся молити небеса про милосердя, але з подивом виявилося, що постраждала лише невелика частина пальця статуї. З тих пір процесія на славу статуї Христа-Чудотворця проходить щорічно. Сюди стікаються не лише віруючі Сан-Мігель і інших островів архіпелагу, але й пілігрими з далеких країн.

Іншою цікавою традицією остров'ян є "touradas à corda" - вуличні кориди. Фестиваль "Sanjoaninas", який проводиться з 23 по 29 червня на острові Терсейра на честь святих Антонія, Петра та Івана, неодмінно включає бої биків на арені (єдиною на Азорських островах) і вуличні кориди, під час якої бик прив'язується до мотузки і управляється натовпом до захоплення і жаху тих, хто зважився брати участь. Це варте й незабутнє видовище.

Нарешті, "Festa das Vindimas" - "Фестиваль нового врожаю винограду", проводиться на Піку в перший тиждень вересня і відображає старовинні традиції виноробства жителів цього острова.

Населення Азорських островів іменитих і своми ремісничими традиціями. Майстри кожного острова виготовляють щось особливе, використовуючи старовинні технології та матеріали. Особливого згадування заслуговують розписні гончарні вироби (Лагоа, Сан-Мігел), вишивка і мережива (Сан-Мігель, Терсейра, Піку, Фаял), стьобані покривала (Сан-Жоржі і Терсейра), витончені вироби з деревини фігового дерева, риб'ячої луски і соломи (Фаял), а також різьблені вироби з китового вуса.

Розваги і відпочинок на Азорських островах.
Різноманітний відпочинок, спорт та розваги є невід'ємною частиною життя Азорських островів. М'який клімат і багаті природні ресурси створюють прекрасні умови для занять гольфом, тенісом, полюванням, риболовлею на озерах, серфінгом, віндсерфінгом, яхтингом, веслуванням, ходінням під вітрилами і плаванням.

Колись на цих островах була велика китобійна база, але коли кількість китів в світовому океані значно зменшилася і їх стали охороняти, жителі Азорських островів відмовилися від цього промислу і зараз займаються в основному землеробством і рибальством. А тепер кити є однією з унікальних пам'яток Азорських островів, яких більше 20 видів. Вони прибувають сюди для розмноження з травня по червень. Акваторія Азорського архіпелагу служить "великим акваріумом" в Північній Атлантиці, що дозволяє на власні очі поглянути на цих морських гігантів. Також можна зробити і плавання з не менш прекрасними і чарівними створіннями такими, як дельфіни (з 5 червня по 9 жовтня).

Мова.
Жителі Азорських островів розмовляють португальською мовою, але їх діалект значно відрізняється від діалектів в інших районах Португалії. Обслуговуючий персонал і працівники державних установ знають англійську або французьку, а також у зв'язку із зростанням російськомовних туристів активно вивчається і російська мова.

Корисна інформація:


Чайові:
Чайові на Азорських островах не отримали офіційного статусу. Якщо Ви задоволені обслуговуванням, можна залишити 10% від суми рахунку в ресторані, кафе, таксі.

Охорона здоров'я:
На всіх островах є цілодобові лікарні, в які можна звернутися у разі незначних захворювань. У більш складних випадках проводиться госпіталізація в лікарні на островах Терсейра і Сан-Мігель. Перед поїздкою рекомендується скласти страховий поліс.

Транспорт:
Дістатися до Азорських островів можна тільки на літаку. Португальські авіакомпанії SATA і TAP виконують регулярні щоденні рейси з Лісабона і Порто (кілька разів на тиждень) на острова Сан Мігель і Терсейра і Файал (переліт займає приблизно 2,5 години). Авіакомпанія Sata Air Azores також щодня здійснює рейси між островами.

Таксі на Азорських островах бежевого кольору.
У них немає лічильника, плата береться за часом або за відстань, в останньому випадку зворотний шлях завжди включається в оплату: проїхавши 10 км, ви платите за 20 км. Якщо Ви зібралися в далеку поїздку, то можна домовитися з шофером, щоб він почекав і відвіз назад. Між островами центральної групи за стандартним маршрутом ходить катер і пороми, між усіма островами місцевої компанії SATA здійснюються авіаперельоти.

На всіх островах, крім Корву, працюють по кілька агентств прокату машин. Влітку необхідно резервувати машину заздалегідь. Для оренди необхідні водійські права і паспорт, обов'язкове європейське страхування по "зеленій карті". Користуватися прокатом можуть особи не молодше 21 років (у деяких компаніях - не молодше 23 років) зі стажем водіння не менше 1 року. Іноді вигідніше орендувати на кілька годин таксі. У цьому випадку Ви отримаєте гіда, який чудово знає острів. На Фаяле і Сан-Мігель можна взяти на прокат моторолери. На Корву оренда автомобілів заборонена через складні кліматичні умови - погода тут змінюється дуже швидко і не кожен іноземець порозуміється з її примхами.

Особливості.
На Азорських островах прибулого з материка скрізь зустрічають як найдорожчого гостя. З туристами завжди спілкуються тепло, нерідко пригощають вином і з непідробним задоволенням розповідають про острови. Азорці свято шанують свою автономію. Як і всюди в Португалії, на Азорських островах не прийнято позіхати і потягатись в громадських місцях, в розмові не варто обговорювати проблеми, що стосуються сім'ї і особливо дітей. Не ставте під сумнів історичну велич країни - португальці заслужено пишаються своїм минулим, особливо на тлі того скромного місця, яке країна займає сьогодні. Крім того, не порівнюйте португальців з іспанцями - незважаючи на безумовну схожість мов, звичаїв, національних культур і характерів португальці сприймають такого роду порівняння вельми хворобливо.

Вулкани Азорських островів.
На Азорських островах, що мають вулканічне походження, можна побачити чудові за красою озера в кратерах вимерлих вулканів, що б'ють із землі гарячі джерела, чорні скелі із застиглої лави, печери. На острові Сан-Мігель знаходиться кратер Сеті Сідадес, поряд з яким розташовано кілька красивих озер.

На Терсейра варто подивитися печеру Algar do Carvao. Це лавова трубка довжиною 100 м, яка утворилася після виверження вулкана, що стався 2000 років тому. В кінці печери з дощових вод сформувалося підземне озеро. В залежності від сезону і від кількості опадів, його глибина може досягати 15 м. Недалеко від печери знаходиться сірчане джерело, яке краще всього відвідувати рано вранці - вдень сонце сильно нагріває темні скелі.

Головною визначною пам'яткою острова Піку є однойменний вулкан. Його висота над рівнем моря становить 2351м. Флоріш славиться своїми вулканічними озерами, розташованими в кратерах вулканів. Всього на острові 7 озер. Відвідувати їх краще влітку і навесні, так як в решту часу вони затягнуті туманом. Озеро Funda або Verde, з невеликими піщаними мілинами і берегами, обрамленими густою рослинністю, вважається найкрасивішим. Решта 6 озер - Branca, Seca, Comprida, Rasa, Lomba і Funda das Lajes - також вельми живописні.

На південному сході Грасьозо можна спуститися в кратер вулкана, на дні якого розташована велика печера Furna do Enxofre. У кратері безліч термальних і сірчаних джерел, декілька з них розташовані прямо в печері. У ньому є спеціальне місце для барбекю і пікніків. Найкращий час для відвідування печери - з 11:00 до 14:00, коли сонце світить через вхід і висвітлює увесь її простір.

Гості Азор - це досвідчені туристи, які зробили свідомий вибір на користь тиші і мудрого спокою.


До складу Азорських островів входить багато курортів, наповнених своїми особливостями і відмінностями і таким чином надаючи своїм туристам величезний вибір видів туризму. До того ж, численні свідоцтва вулканічної активності - гарячі ключі і гейзери, забезпечують острову постійний приплив туристів, які обожнюють вовтузитися у лікувальній грязі й оздоровлюватися цілющими мінеральними водами.

Нам під силу всі Ваші примхи і бажання!
Надайте собі користь, приємно відпочивши на Азорських островах!

Відпочинок з Мансаной - це незабутній відпочинок!
 
Всі тури та відпочинок »

надішліть нам ЗАПИТ