про компанію
mansana
(044)592-69-05
Печерська - мапа проїзду
(044)331-38-78
Осокорки - мапа проїзду
/
/
/
Варшава

Тури в Варшаву із Києва, відпочинок в Варшаву

Столиця Польщі - Варшава розташована в Мазовецькій низовині на обох берегах річки Вісли, займає площу 495 км.кв., чисельність населення - понад 1,6 млн. жителів. Варшава - найбільше місто, науковий і культурний центр Польщі, а також центр підприємницької економічної діяльності.

Про далеке минуле Варшави розповідається в легендах. В одній з них - Сирена напівжінка-напівриба, що мешкала в блакитних водах Вісли, передбачила Мазовецьким рибалкам створення незруйновного міста. В іншому переказі говориться, що засновниками міста були, Варс і Сава, що палко кохали одне одного, від їх імен і походить назва міста. Важко з точністю визначити рік його заснування, так як до наших днів жодні документи не збереглися. У літописах вказується, що град мазовецьких князів знаходився в Яздові (нині ботанічний сад). Після 1281 резиденція князів була перенесена на лівий піднесений берег Вісли, де в даний час знаходиться Королівський замок, поблизу якого став будується місто. Нині старе місто.

В 1596 р. король Сигізмунд 3 Ваза переніс столицю Польщі з Кракова до Варшави, що дало місту новий поштовх для його розвитку. Шшведська навала, звана "тупотом", а потім і стихійні лиха привели до руйнування і спустошення Варшави. У другій половині 13 ст. Місто відроджується. В епоху просвітництва Варшава стає не тільки економічним, але й культурним і освітнім центром країни. У травні 1791 р. була прийнята передова для того часу конституція, яка дала початок нової державності. Після придушення повстання під керівництвом Тадеуша Костюшко в 1795 р. Польща зникла з карти Європи. Варшава була захоплена Пруссією, потім стала столицею створеного Наполеоном, Варшавського герцогства, а з 1815 р. - столицею Королівства Польського, що входило до складу Російської імперії і знаходиться в її залежності. Після відновлення незалежності Польщі в 1918 р., місто черговий раз відроджується і процвітає.

Напередодні Другої світової війни столиця Польщі, подолавши кризу, стала великим економічним, торговельним і науково-культурним центром.

На світанку 1 вересня 1939 р., на Варшаву були скинуті перші гітлерівські бомби. У цей день відкрився кривавий список 700 тис. варшав'ян, убитих за час п'ятирічної гітлерівської окупації. Протягом семи століть Варшава неодноразово піддавалася руйнуваням і знову відроджувалася. Невипадково місто порівнюється з міфологічним Феніксом. У столиці близько тисячі історичних пам'яток. А Лазенки. Вілянув і Старе місто зараховані в список пам'ятників світового значення. До найстарішим пам'ятників культурного зодчества Варшави, до яких відноситься й кафедральний собор св. Яна (споруджений на рубежі 13 та 14 ст.). У 1339 р. тут вирішувався спір між Польщею і Тевтонським орденом. Символом Польської державності є королівський замок, споруду раннього барокко. Саме тут була прийнята Конституція. На Замковій площі знаходиться найстаріший монумент (1644 р.) в місті - колона Сигизмунда Ваза, зруйнована під час другої світової війни, в 1949 р. відновлена на колишньому місці. З Замкової площі починається Королівський шлях. Там на Краківському Передмісті свої дитячі і підліткові роки провів Фредерік Шопен. Серце Шопена повернулося на батьківщину і замуроване в лівій колоні костелу Св. Хреста.

По сусідству з ботанічним садом розкинувся один з найбільших палацово-паркових ансамблів - Лазєнки. Літня резиденція останнього польського короля Станіслава Августа Понятовського. Тут в парку, біля пам'ятника Шопену в гарну погоду виступають видатні польські та закордонні піаністи. Нині палацово-парковий ансамбль перетворений на музей, але ще не так давно там затримувалися високі гості, які прибували з офіційним візитом до Польщі.

В районі правобережної Варшави знаходиться найбільша в Варшаві церква св. Марії Магдалини 19 ст. У центрі міста розташований Палац культури і науки - його центр видно з найвіддаленіших районів Варшави. Тут перехрещуються дві найголовніші магістралі міста. У Палаці культури і науки, найвищому будинку у Варшаві, розташувалися наукові інститути, бібліотеки, музеї, театри, кінотеатри і ресторани.

У цьому ж кварталі знаходиться Національна філармонія, створена в 1901 р. Тут з 1927 р. проходять Міжнародні конкурси піаністів ім. Шопена. Музей "Павяк" - місце мучеництва поляків з 1863 р. За роки гітлерівської окупації "Павяк" став місцем ув'язнення 100 тис. чоловік Видатні письменники, артисти, музиканти, архітектори, науковці, митці, батьки Шопена поховані на кладовищі "Повонзкі" - некрополі столиці.
 
Всі тури та відпочинок »

надішліть нам ЗАПИТ