Сицилія - найбільший острів Середземного моря і адміністративний регіон Італії, що має площу 25 708 км ² і населення 5037799 осіб. Сицилія сьогодні - єдина область Італії, яка має власний парламент, що перебуває в столиці острова - місті Палермо. Адміністративно регіон ділиться на 9 провінцій.
Три миси
надають острову трикутну форму, тому стародавні греки назвали Сіцілію Трінакріі. Береги Сицилії омивають три моря - Іонічне, Середземне і Тірренське. До Сицилії належать 3 архіпелаги: еолійські (Ліпарськіх) острови - на півночі, Егадські - на заході і Пелагські острови - на півдні. Сицилія відділена від Апеннінського півострова Мессинською протокою, ширина якого в найвужчому місці складає 3,1 км.
На острові розташований
діючий вулкан Етна, або «Гора вогню», - найбільший активний вулкан Італії, що перевершує свого «сусіда» Везувію більш ніж в 2,5 рази. На Сицилії є ще кілька неактивних вулканів, а на прилеглих Еолійських островах північно-східніше Сицилії знаходиться діючий вулкан Стромболі.
Взаємопроникнення різних культур і достаток археологічних і культурних пам'яток зумовило ту своєрідність острова, яка здавна вабить до нього мандрівників з усього світу. Ще Сицилія - один з найкрасивіших островів Середземного моря, де можна знайти дивовижні піщані пляжі, химерні скелі в незліченних бухтах і затоках, величні гори, долини, що потопають у зелені оливкових гаїв і цитрусових садів. Сьогоднішня Сицилія - справжній туристичний делікатес, який варто спробувати хоча б один раз.
Сицилійська кухня відрізняється від кухонь інших областей Італії неймовірною різноманітністю, яке зумовило змішання різних культур. Приміром, греки привнесли в сицилійську кухню сир, вино і оливки, римляни - пшеницю і рецепти випічки хліба, араби посадили цитрусові гаї, познайомили Сицилію з баклажанами, без яких сьогодні складно уявити сицилійську кухню. Крім того, саме араби почали першими на Сицилії вирощувати пальми, дині, цукрову тростину, мигдаль, гранати, спеції - корицю і шафран. Повернулися з Нового Світу іспанці привезли на Сицилію шоколад, картоплю і помідори.
Крім огляду визначних пам'яток, в основному туристи на Сицилії воліють проводити час на
чудових пляжах острова. Морська вода біля узбережжя може бути самого різного відтінку - від кришталево чистого бірюзового до темно-синього і смарагдового. Це залежить від типу берегової лінії, яка також досить різноманітна: камені, галька, пісок білий і чорний (вулканічний). Часто в прибережних водах можна зустріти морських зірок, зграйки різнокольорових риб, і безліч інших представників підводної фауни.