Завдяки вдалому географічному положенню
Генуя з давніх часів була одним з головних європейських торгових портів. А так як Генуя була резиденцією архієпископів, тут здавна зосередилося культурне життя Лігурії: заснований в 1471 році університет, опера, Академія мистецтв, театри і музеї.
Генуя -
батьківщина Колумба і одне із чудових міст на півночі Італії. Природа Генуї вражає своєю величчю, багато туристів приїжджають помилуватися мальовничою природою цього прекрасного міста. А архітектура цього міста просто чарівна! А побачивши лабіринти вузеньких вуличок найбільшого в Європі історичного центру міста, де красуються витончені палаци і прекрасні церкви, можна просто збожеволіти від невимовної краси. Огляд скарбів міста варто почати з вулиці Via Garibaldi, яка рясніє палацами і дає хороший погляд на 17-е сторіччя, коли знатні сім'ї міста були на піку свого багатства. Сьогодні в цих палацах знаходяться художні галереї, серед яких Галерея Палаццо Б'янко (Galleria di Palazzo Bianco) і Галерея Палаццо Россо (Galleria di Palazzo Rosso). Вулиця Via Balbi також багата палацами і містить університети. Via Via XX Settembre - сучасна, елегантна вулиця у владі бізнесу і комерції. Вулиця Corso Italia веде до моря і маленького рибальського містечка (Boccadasse).
Одним із символів міста є
палац Сан Джорджіо, який прикрашений фресками в пам'ять про відкриття Америки.
Інший символ Генуї -
маяк Lanterna висотою 117 м. Лігурійська національна галереяУ
капелі Св. Іоанна Хрестителя знаходяться його мощі, доставлені сюди хрестоносцями в 1098 р. Недалеко від гавані біля мосту Понте Спінола споруджений найбільший в Європі Океанаріум площею 13 тис. кв. м, водотоннажністю 4,5 млн. літрів, тут мешкають 5 тис. представників морської фауни.
Площу Феррарі можна назвати "серцем" сучасної Генуї. У центрі простору пульсує великий фонтан, обдаючи бризками необережних перехожих. У глибині площі, відразу за бронзовим монументом Джузеппе Гарібальді розташований головний міський театр Карло Феліче, побудований в 1828 р. за проектом головного генуезького містобудівника Карло Барабіно.