Делі - другий за величиною після Мумбаї мегаполіс Індії, має статус союзної території (Національний столичний округ Делі). Новий район міста Нью-Делі є офіційною столицею країни. Розташований на півночі Індії на березі річки Ямуна.
Делі далеко не найбільше місто Індії. Проте ні в космополітичному Мумбаї, ні в демократичній Калькутті не проявляється те, що можна охарактеризувати словосполученням «Typical Indian». Ймовірно, це пов'язано з тим, що місто розташоване в серці індійського субконтиненту - на тій самій Індо-гангській рівнині, простори і багатства якої притягували, як магніт арійські племена, війська Олександра Македонського, полчища Тимура і, нарешті, практичних англійців. Делі лежить на західному березі річки Джамни (або священної Ямуни, відомої з часу «Махабхарати»), правому припливу Гангу. Межиріччі цих річок - Доабу, родюча обжита рівнина, - найдавніша житниця Хиндустана. З півдня до міста підходять залишки стародавньої гірської гряди Араваллі, укриті потужною товщею річкових наносів. Ці пагорби пожвавлюють монотонність оточуючих рівнин (середня висота Делі - 293 м над рівнем моря). Винятково вигідне географічне положення на торгових шляхах, ведучих з Афганістану, Персії та Середньої Азії на схід до рівнин Гангу і на південь в півострівну Індію, стимулювало економічне зростання міста. А знаходження на стику різних цивілізаційних зон - індуїстської та ісламської - зробило його конгломератом культурних традицій і численних народів, що населяють індійський субконтинент.
Нью-Делі,
столиця Індії і Делі (або Старий Делі) - головні міста. Вони управляються главою уряду і кабінетом міністрів, який несе відповідальність перед обраним однопалатним законодавчим органом і губернатором, який призначається президентом Індії.