Бретань - величезний півострів на північному заході Франції, між Біскайською затокою і протокою Ла-Манш. Завдяки океану клімат тут м'який, морський, без великих перепадів температури. Снігу взимку практично немає, а влітку навіть спека супроводжується легким освіжаючим бризом.
Історія Бретані. Люди населяли Бретань ще в VIII тис. до н.е. Тут збереглося багато пам'яток епохи мегаліту - стоянки, похоронні кургани ... У V в. до н.е. півострів був завойований кельтами, що залишили помітний слід в історії Бретані (міжнародний кельтський фестиваль, який щорічно проходить в місті Лорьян - найбільший у світі). В період розквіту Римської імперії Бретань була однією з римських провінцій. Після розпаду імперії півострів заселили бретонці, витіснені саксами із Британських островів. З IX по XVI століття Бретань була незалежною, і лише в 1532 році регіон став французькою провінцією.
Кухня Бретані. Основу національної кухні складають морепродукти - лангусти, лангустіни, краби, різноманітні види молюсків і риб. Серед борошняних виробів особливе місце займають млинці (crepes), що відрізняються від наших млинців відсутністю дріжджів. Найбільш популярний алкогольний напій Бретані - сидр. Як і виноградні вина, сидр має свій букет й колірну гамму в залежності від року і місця виробництва.
Що таке таласотерапія?
Таласотерапія - це використання під наглядом лікаря морської води, морських лікувальних грязей, водоростей, піску і морського клімату в лікувальних і профілактичних цілях. Всі процедури проводяться тільки на основі свіжонабранної води, підігрітої до 32-35 градусів. Морська вода зберігається в резервуарах не більше 48 годин і не використовується повторно. Показання: втома, стрес, безсоння, респіраторні захворювання, захворювання суглобів, целюліт, невелика надмірна вага, відчуття тяжкості в ногах, відновлення в післяпологовий період.
Бретань (Bretagne) - історична область на крайньому північному заході Франції, розташована на півострові Бретань. Площа провінції - 35,3 тис. км2, населення - 3,3 млн. чол. (1968). Головне місто, столиця Бретані - Ренн. Територія Бретані входить до складу департаментів Іль і Вілен, Кот-дю-Нор, Фіністер, Морбіан, Луара Атлантична. Перші 4 департаменти утворюють офіційний економічний район Бретіньї. Основа економіки - сільське господарство, в ньому зайнято понад 30% економічно активного населення, в той час як в промисловості - близько 25% (1962, перепис). Головну роль відіграє тваринництво (велика рогата худоба і свині). Значні посіви зернових та картоплі; травосіяння. Садівництво, з яким пов'язано традиційне виробництво сидру. У прибережній зоні вирощують ранні овочі. Рибальство. Промисловість (головним чином суднобудування, рибообробка і галузі, пов'язані з обробкою сільськогосподарської продукції) зосереджена переважно в приморських містах-портах - Нанті, Сен-Назер, Лорьяном, Бресті, Конкарно, Сен-Брійо; в Ренне - автобудування. Розвивається туризм.
Свою назву Бретань отримала від бриттів, що заселили її в V-VI ст. які втекли з Британії від англо-саксів. В кінці VIII в. бретонці визнали Карла Великого своїм сюзереном, але вже до cередини IX в. звільнилися від васальної залежності франків. У 845-849 роках було утворено самостійне Бретонська герцогство (або королівство). Після спустошливої норманської окупації в 919-937 Бретань відродилася як герцогство (з кінця X ст. Столиця Бретані - Ренн). У XI в. посилилась феодальна роздробленість Бретані; в 1040-1223 роках йшли руйнівні "баронські війни". З 2-ї половини XII в. до кінця XIII в. Бретань - васал англійських королів, потім васал французьких королів. У 1491 р. була встановлена особиста унія між Бретанню і Францією, в 1532 р. Бретань остаточно приєднана до Франції і стала однією з її провінцій. Провінція Бретань зберегла свої провінційні штати аж до Великої французької революції. У 1675 р. в Бретані спалахнуло велике селянське повстання, викликане важким податковим гнітом. В період Великої французької революції територія Бретані була розділена на департаменти.