Столиця, адміністративний центр еміратів і резиденція Президента. Він розкинувся серед безжиттєвих пісків і пересохлих річок на березі Перської затоки. Це найбільший з семи еміратів загальною площею в 67000 кв. км, до нього відносяться і 200 островів, що оточують Аравійський півострів. За останні тридцять років столиця зазнала великі зміни.
Сучасний
Абу-Дабі - це одне з міст, що найбільш інтенсивно розвивається не тільки в країни, але і в світі. Як центр нафтової індустрії з ультрасучасними хмарочосами Абу-Дабі названий Манхетенном Близького Сходу. Абу Дабі був заснований в 1760 році. Про заснування столиці ОАЕ існує красива легенда. Араби-мисливці з одного з оазисів переслідували газель. Газель довго петляла пустелею, а потім вивела мисливців на берег Перської затоки, де кинулася у воду і вбрід перейшла на острів. Мисливці пішли за нею, і газель привела їх до джерела з прекрасною прісною водою. У подяку мисливці дарували газелі життя, а засноване поруч з джерелом поселення назвали батьком газелі, що по-арабськи звучить як Абу-Дабі. Місто Абу-Дабі, розташоване на острові й відділене від материка вузькою протокою, по праву вважається містом-парком.
Від великої кількості зелених насаджень середня
температура в місті на 1-1.5 градуси нижче, ніж у прилеглій пустелі. На сході емірату розташована область зі столицею в місті Аль-Айн, що славиться своєю плодючістю і численними артезіанськими свердловинами з чистісінькою водою.
На півдні знаходиться ціла
група невеликих оазисів, яку називають Ліва, останнє гарантоване джерело води на кордоні з гороподібними дюнами Раб-Аль-Халі. Сьогодні Абу-Дабі - це хмарочоси, що спрямувалися в блакитне небо, величезні парки і сади, численні фонтани і яскраві плями клумб і газонів, сучасні торгові центри і старовинні ринки.
Уздовж дороги в місто і всієї набережної тягнуться лінії посадок, що приховують посушливий грунт, де ростуть евкаліпти та пальми. У самому місті багато трав'яних газонів, декоративних чагарників.
Емірат багатий пам'ятками.