Столиця Китаю, місто
Пекін, є політичним, економічним, культурним, транспортним центром, центром міжнародних зв'язків Китаю. Його історія налічує більше 3000 років. У перекладі з китайської мови слово "Пекін" означає "Північна столиця". Пекін - важливий туристичний центр. Всі пам'ятки Пекіна можна з повним правом зарахувати до "чудес світу", настільки вони вражають своїми масштабами, вишуканістю, унікальністю і неповторним колоритом.
У 20 км на північний захід від центру Пекіна знаходиться величезний
Літній Імператорський палац - Парк Іхеюань - просторий парковий ансамбль з житловими будинками, храмами і павільйонами, які розкинулись на берегах штучного озера. Парк безтурботного відпочинку, так переводиться назва Іхеюань з китайської мови. Великий інтерес представляє розташована тут дерев'яна галерея "Чанлан", прикрашена 1408 барвистими пейзажними картинами. У 50 км на північ від Пекіна в затишній долині знайшли свій вічний притулок 13 з 16 імператорів династії Мін. Долина гробниць (Шисаньлін) - місце, де імператори відразу ж по приходу до влади починали будувати гробниці для себе. В даний час два підземних склепи відкриті для відвідувачів. До гробниць веде Алея Духів - статуї звірів, які охороняють вхід.
У центрі Пекіна знаходиться мальовничий
парк Бейхай - "Північне море". Центральне місце парку - острів Цюнхуадао, де височить Біла Пагода. На північному березі озера знаходиться Стіна Дев'яти Драконів, що зображує драконів, які грають з сонцем.
Одне з улюблених місць відпочинку городян -
Площа Небесного Спокою - Тяньаньмень. Площа займає 400 тис. кв. м і є найбільшою в світі. Звідси проголошувалися імператорські укази. На цій площі була проголошена Китайська Народна Республіка. З тих пір на Державному гербі КНР зображується трибуна Тяньаньмень. Жодний опис Пекіну не може обійтися без згадки про вулицю Люлічан. Своє нинішнє значення вулиця Люлічан отримала за часів маньчжурських імператорів, коли там стали селитися люди мистецтва - художники, письменники, каліграфи і стали відкриватися крамниці й магазини, в яких продавалися їхні твори.
У наш час важко зустріти людину, яка б нічого не чула про
видатного філософа давнини - Конфуція. У старому Китаї храм, присвячений Конфуцію, стояв в кожному місті. У Пекіні храм Конфуція (Кунмяо) був побудований в 1302 році. Незважаючи на солідний вік, пекінський Кунмяо зберігає майже первозданний вигляд, створений ще за часів династії Юань. Широка алея древніх кипарисів веде до Залу Великої вченості. Зал Великої вченості (Дачендянь) - центральне спорудження храму Конфуція. У центрі залу в кіоті встановлена табличка духу Конфуція, їй поклонялися, як самому Конфуцію. Перед табличкою виставлені ящики для жертвоприношень. У залі також виставлена колекція старовинних музичних інструментів.