Чунцин розташований між горами та річками. Його головні райони знаходяться на стику річок Цзялінцзян і Янцзи. Його дороги і будинки побудовані по горах, він відомий як Гірське місто. Парк Елін, квіти Наньшаньского парку, термінальні парки Наньвеньтсюань і Бейвеньтсюань надають гірському місту красу і своєрідність. У його околицях - численні пам'ятки, такі, як табір Шібаочжай, печера Фужондун, три ущелини на річці Янцзи і маленькі Три ущелини на річці Далін користуються популярністю, як у Китаї, так і в усьому світі.
3000 років тому м. Чунцин був
столицею царства Ба, у свій час він називався Джянчжоу. З часом його назва багаторазово змінювалося. Більше 800 років тому місто остаточно отримало назву Чунцин, яке в китайській мові означає "Подвійна радість". У 1929 місто стає центральним адміністративним центром. А з 1940 по 1945 рр.. він був столицею Китаю. У березні 1997 р. Чунцин стає четвертим містом прямого центрального підпорядкування після Пекіна, Шанхая і Тяньцзіня.
Промисловість займає провідне місце в економіці Чунцина. Опорними галузями промисловості є: хімічна, машинобудівна та металургійна. Чунцин разом з містами Шанхай, Чаньчунь і Шиянов є найбільшою базою з виробництва автомобілів Китаю. У Чунціні 5 заводів з випуску комплектуватися автомобіля і більше 400 заводів з виробництва автомобільних деталей. Можливість річного випуску - 200 тис. автомобілів і 3 млн. мотоциклів. У м. Чунцін три великих металургійних підприємства: Південь - західний завод по обробці алюмінію, Чунцінская сталеплавильна корпорація і Чунцінская спеціальна сталеплавильна компанія. Місто є однією з 6 баз хімічної промисловості Китаю. У Чунціні виробляється більше 1000 хімічних промислових продуктів, включаючи масляний лак, титанові білила та інші, серед яких продукція деревного спирту займає перше місце, а виробництво пігменту і синтетичних медикаментів - друге місце в Китаї.
Основою великої промисловості є
прогресивна наука. У Чунціні більше 1000 науково - дослідних інститутів, понад 400 тис. науково-технічних працівників, 25 вузів. Жителі сіл вирощують рис, чай, мандарини, тютюн і лікарські рослини, а також розводять свиней. Це місто належить до зони субтропічного клімату: середня річна температура - 18 градусів Цельсія, кількість опадів - понад 1000 міліметрів, середня річна вологість - 79%. Навіть взимку землю покриває зелень. Весна в Чунціні настає рано, влітку буває спекотна погода, восени часто йдуть дощі, взимку тепло і рідко випадає сніг. Найпрекрасніший час - квітень, травень, вересень і жовтень.