Пномпень - столиця королівства Камбоджа. Колись це було одне з найкрасивіших міст у французькій колоніальній Азії, але в результаті численних воєн багато що було зруйновано, і після відновлення Пномпень перетворився у великий мегаполіс з сучасними спорудами в урбаністичному стилі.
Розташоване в місці злиття двох річок - Меконгу і Тонле Сап, місто, як свідчить легенда, став столицею не випадково. Було надісланий знак у вигляді декількох
статуеток Будди, принесених в Меконг в гілках дерева. Їх знайшла вдова на ім`я Пень, принесла до будинку, насипала невеликий земляний пагорб, як наказував звичай, і поставив на нього врятовані статуетки Будди. Це місце стало священним і отримало назву пагорба вдови Пень, що по-кхмерськи звучало як Пномпень.
Протягом 300 років столицею Камбоджі були різні міста, і тільки в 1866 р. Пномпень знов був визнаний столицею. У період колонізації місто було поділене французами на квартали та райони, - це поділ зберігся й донині.
У Пномпені тільки головні бульвари мають назву. Решта ж вулиці, що знаходяться на перетині цих бульварів, мають тільки номери. Як правило, парна нумерація у вулиць, що проходять зі Сходу на Захід, і непарна - з півночі на південь.
Головні пам'ятки Пномпеня, які обов'язково варто побачити, перебуваючи тут, - це храм-гора Ват-Пром (яка колись і була тим самим пагорбом, на який стара Пень поставила статуетки Будди), Королівський палац і Срібна пагода. Срібна пагода - одне з небагатьох місць Камбоджі, яке, незважаючи на розкрадання 60% витворів мистецтва при режимі червоних кхмерів, зберегла блиск і багатство кхмерської цивілізації.
Захопливим релігією людям буде цікаво відвідати
Ват Оуналом - камбоджійську патріархію буддистів, стіни якої прикрашені сценами з життя Будди і написами на палі, а позаду головної будівлі в ступі зберігається волос Будди.