Лінц - офіційна столиця
Верхньої Австрії.
Розташований в 197 кілометрах від Відня, третій за величиною в Австрії після Відня та Граца. Найбільший порт Австрії. Як і в багатьох старовинних містах, серце столиці Верхньої Австрії б'ється в "Старому Місті". Велика частина пам'ятних споруд збереглася в Старому місті на правому березі Дунаю. Місто розкинулося з обох берегів Дунаю.
Назва міста з'явилася ще у 799 році. У 1490 році імператор «Священної Римської імперії» Фрідріх III офіційно проголосив Лінц своєю столицею. Через 7 років місто отримало дозвіл на будівництво мосту через Дунай.
На розвиток міста вплинуло вигідне географічне положення. Дунай був важливою торговою артерією. Сьогодні через Лінц проходить
залізнична магістраль, що забезпечує прямий транспортний зв'язок між Балтійським і Адріатичним морями. На сьогоднішній день Лінц - це великий промисловий центр. Основними індустріальними підприємствами є: сталевий концерн VoestAlpine і хімічний концерн ХеміЛінц. Затишні і тінисті вулички Старого міста не тільки місце для неспішних прогулянок, але й непоганого відпочинку в кабачках і пивних. Старе місто з'єднане з районом Урфар мостом Нібелунгенбрюкке, з цього мосту видно споруди сучасного Лінца.
Лінц був місцем проживання і творчості багатьох
культурних діячів різних епох: астронома Йоганна Кеплера, австрійського письменника і художника Альберта Штіфтера.
Основні пам'ятки Лінца:Головна площа (Hauptplatz)-центр старого міста, що знаходиться на південному березі Дунаю. Це найбільша площа країни. Посеред площі - колона Святої Трійці, яка називається чумною колоною, так як поставлена на знак подяки Богові за позбавлення від епідемії чуми.
Стара ратуша знаходиться на Головній площі в стилі бароко. В даний час в будівлі розташовується музей «Походження Лінца».
Новий собор. Побудований в неоготичному стилі. Він будувався протягом 62 років. Будівництво закінчилося в 1924 році. Висота веж собору складає 135 метрів, що пов'язано з існуючою тоді забороною на будівництво в Австрії будівель вище віденського собору Св.Стефана, висота якого становить 137 метрів.
Церква св. Мартіна. Найстаріша з діючих церков Австрії, в ході історії кілька разів реконструювалася, в останній раз в XX столітті з метою максимально повернути церкві первісний вигляд.
Замок (нім. Schloss). Знаходиться на західному краю Старого міста, на високій скелі над Дунаєм. Побудований в 1286 р., при будівництві використовувалися залишки давньоримської фортеці Ленца. Протягом восьми років був резиденцією імператора Фрідріха III. Замок багато разів перебудовувався, нині у ньому розташований Земельний музей Верхній Австрії.
Парафіяльна церква Св. Марії. Побудована в романському стилі, перебудована в барочну церкву в 1648 р.
Замок Ландхаус. Побудований в 1571 г, архітектурний пам'ятник раннього відродження.
Концертний зал ім. Брукнера. Будівля в стилі модерн з 130-метровим скляним фасадом.
Паломницька церква на вершині гори Пестлінгберг на північному березі Дунаю. На гору веде трамвайна лінія Pöstlingbergbahn (відкрита в 1898 році) з ухилом 10,6%.
Міст Нібелунгенбрюкке - розташований в самому центрі міста. З нього відкриваються гарні краєвиди на обидва береги.
Культура Лінца:Музеї: Художній музей Лентос - один з найбільших музеїв сучасного мистецтва, музей Вольфганга Гурлітта; музей Штіфтерта; музей «Походження Лінца»; земельну музей Верхній Австрії.
Театри: Земельний театр (Landestheater) - найбільший театр Лінца; театр Фенікс; театр Вар'єте Хамелеон; Келлерт-театр; музичний театр.
Культурні центри: концертний центр Брукнера (Brucknerhaus) - найбільший концертний зал міста. Щорічно, у вересні тут проводиться Брукнеровскій фестиваль; центр електронного мистецтва - центр, присвячений досягненням в області 3D - моделювання та віртуальної реальності. Проводиться щорічний фестиваль Ars Electronica.
Лінц обраний культурною столицею Європи 2009 року.