Грац - столиця землі
Штирія.
Це незвичайне місто, тому жителі Граца вважають себе штірійцями, трохи циганами, небагато слов'янами і зовсім трохи тірольцями.
Населення міста 242 000 жителів. Це друге за чисельністю населення місто в Австрії після Відня, але в той же час Грац досить провінційний, це місто з абсолютно особливою атмосферою, де життя вихлюпнулося назовні набагато більше, ніж у якомусь іншому місті Австрії. Не полюбити це місто просто неможливо, так як тут всі дуже гостинні і раді приїжджим, а двері Граца завжди відкриті для гостей ...
Грац - це
і Старе місто, і місто сучасне, в якому старе і молоде тісно переплітается один з одним. В архітектурному стилі міста в основному переважає стиль реформістів. Протестантські будівлі, такі як Лендхаус (Landhaus) і багато різних палаців, знаходяться поруч з будівлями старого Університету, Мавзолею і Мінорітенкірше (Minoritenkirche), встановлених як уявлення суворих католицьких підвалин. У Граца має багато історій. Якщо повернути час на кілька століть назад, то ми побачимо, що його історія починається близько 900 років тому і розповідає про те, що в середні століття і в часи Відродження Грац був блискучою резиденцією Габсбургів і що в якості спадщини тих часів він має сьогодні один з найбільш добре збережених історичних Старих міст Середньої Европи. Також Грац має романтичну історію: приховані внутрішні дворики, будівлі в стилі Ренесансу, південний настрій і дуже багато любві. Грац, це місто контрастів: тут переплітаються класика і джаз, традиції та модерн, література, фестивалі, такі як «Мистецтво Штирії» і «Штирійська осінь».
Пам'ятки Граца: Незважаючи на те, що навколо міста зосереджена потужна промислова зона навколо міста, в Граці зберігся найбільший у Європі архітектурний ансамбль середньовіччя, який розташований на лівому березі річки Мур.
Особливо гарний Грац влітку - під час проведення різних фестивалів: "Штіріарта" - фестивалю класичної музики, або "Тотенштіріі" - складається з виставок і концертів. У Граці заслуговують на увагу Шлосберг (фортеця, колишня імператорська резиденція), замок Еггенберг, що має рівно 365 вікон, Собор XV століття, палац Заурау, Маріатрост (базиліка XVIII століття в стилі бароко, до якої стікаються натовпи паломників), Мавзолей імператора Фердинанда II.
Найвідомішими пам'ятками Австрії є: Шлоссберг - це зелена гора, що височіє на 473 м над неповторним ландшафтом червоної черепиці Граца. Колись на цій горі знаходилася фортеця, від масивних споруд якій збереглося проте дуже мало. Залишки фортеці, такі як "Каземати", існують сьогодні як прекрасно відреставрована відкрита сцена.
Арсенал являє собою збройову палату поруч з Ландхауз Граца та є справжнім шедевром. Починаючи з 1551 року, тут збирається і зберігається різна зброя. Арсенал має сьогодні найбільше у світі зібрання історичної зброї.
Ратуша. Вона знаходиться на південній стороні Головної площі, яка заставлена численними ринковими палатками. Це вже третя ратуша на цьому ж місці.
В центрі Головної площі знаходиться
фонтан ерцгерцога Йоханна.
Луегг - це назва будинку на розі головної площі і Шпоргассе походить від німецького "ums Eck lugen" ("заглянути за кут"). Починаючи від цього будинку з багатого ліпними прикрасами в стилі бароко (якщо уважно придивитися, то можна побачити маски й обличчя), на вулиці панує пожвавлення.
Закштрассе - відома вулиця, на якій можна купити прекрасні антикварні вироби.
Шпоргассе - один із найромантичніших провулків міста, вузький і крутий, звивається уздовж гори Шлоссберг. Це варто подивитися: вимощений бруківкою ідилічний внутрішній двір Будинку Німецького лицарського ордену під номером 10.
Бург (фортеця). В цій імпозантній будівлі знаходиться сьогодні резиденція уряду Землі Штирія. Тут можна помилуватися знаменитими подвійними гвинтовими сходами, які були побудовані в 1499 році в стилі пізньої готики. На це варто поглянути: коли заходить сонце, піщаник відсвічує багатьма барвами.
Опера. Побудована в 1898-1899 роках за планами найвідоміших в Європі театральних архітекторів Фельнера і Хельмера. Тут відбувається вражаюча зустріч модерну і традиції: світловий меч, спочатку спірний, є сьогодні символом відкритості світу.
Глокеншпільплац (Площа дзвону) Найкраще зупинитися тут об 11-ій, 15-ій або 18-ій годині. У цей час у фронтоні відриваються дві віконні стулки і під передзвін дзвонів починає обертатися вирізана з дерева пара в національних костюмах. Вони з великим терпінням виходять на таку прогулянку вже на протязі майже 100 років з точністю до хвилини.
Замок Еггенберг. Новий вид кожен день: це можливо завдяки 365 вікнам! Найбільший і розкішний замок в Штирії був побудований в 1625 році в стилі маньєризму, всередині чарують бароко і роккоко. Сьогодні це місце численних музичних спектаклів. Величезний парк чудово підходить для гри в хованки.