На південь від Австралії на "краю світу" лежить
острів Тасманія, де царює природа. Це найменший штат Австралії, єдиний, який можна об'їхати за кілька днів. Іноземці, утім, як і австралійці, відчувають себе тут перенесеними в іншу країну. Гірські пейзажі нагадують швидше Нову Зеландію. Острів, вкритий горбами, долинами, плато, вулканами і порізаною береговою лінією нагадує то стару Англію, то аргентинські пампаси, то африканську савану, то Скелясті гори ... Льодовики порізали величні гори і утворили глибокі озера на центральному плато острова.
Зупинитися в
Хобарті можна в єдиному у своєму роді арт-готелі "Генрі Джонс" (Henry Jones), названому ім'ям удачливого комерсанта, який отримав за свою працю лицарський титул від англійської королеви Вікторії. Будівля готелю на березі Тасманового моря було колись центром торгової імперії Джонса, а сьогодні це один з найкрасивіших готелів острова. Номери люкс прикрашають роботи сучасних художників і скульпторів, і ця імпровізована виставка постійно оновлюється, так що повертаючись в улюблений готель, клієнти ризикують не впізнати кімнату, в якій зупинялися минулого разу.
У декількох кроках від Henry Jones знаходиться гавань і не підвладна часу
"Саламанка Плейс" (Salamanca Place) - вулиця, забудована будинками в стилі епохи короля Георга. Тут безліч ресторанів, художніх салонів і антикварних галерей, заходячи в які, можна провести цілий день. Особливої уваги мандрівників удостоюються витончені дрібнички колоніальних часів і меблі, виготовлені з дуже рідкісної ароматної породи сосни. "Саламанка Плейс" - це ще і місце проведення найбільшої в Південній півкулі ярмарки, на яку щосуботи збираються ремісники зі всього острова. Тут можна знайти все-від одягу ручної роботи з тасманійських вовни до скульптур і картин іммігрантів зі східних областей тихоокеанського регіону. По-своєму примітних місць багато не тільки в самому Хобарті, але і в його околицях. Одне з них - затишний Річмонд - типово англійське селище, нагадує знаменитий Сент Мері Мідс з романів Агати Крісті, з його крихітними будиночками, кам'яним мостом (найстарішим в Австралії), ароматами віскі та лікерів місцевого розливу. Пряма протилежність Ричмонду-похмура і холодна, взимку продувається антарктичними вітрами, колишня в'язниця Порт-Артур. Прибульці-європейці перетворили острів у каторгу для найбільш небезпечних злочинців Англії. Буквально кожна цеглинка фортеці зроблена руками пропащих негідників Старого Світу. Загадки цієї сумної і жахливої споруди, каземати якої начебто і зараз не бажають відпускати на волю душі деяких страждальців, незмінно приваблюють сюди туристів. Кажуть, що тут водяться привиди та інша нечисть ...
В цілому життя в сучасній Тасманії неспішне і розмірене. Велика частина 473-тисячного населення острова живе в двох найбільших містах - Хобарті і Лонсестон. Тут немає напружених міських ритмів, штовханини, заторів на дорогах, смогу. Кругом яблуневі сади, виноградники, буйство первозданної природи. Ландшафт острова різноманітний: безкраї евкаліптові і соснові ліси, зарості чагарнику, заповідні річкові долини, пустельні пляжі, гірські кряжі. Значна частина острова досі не освоєна людиною. Чверть його території займають 20 національних парків. Один з таких заповідників дикої природи Боноронг (Bonorong) знаходиться неподалік від Хобарта. Саме тут і можна побачити таких чарівних реліктових тварин, як тасманійський диявол. На жаль, місцеве населення Ви тут не знайдете - останній абориген спочив на острові Бруні - за іронією долі, єдиному п'ятачку Тасманії, де побував сумнозвісний капітан Кук.